سایت دانلود فایل ها ، مقالات آموزشی و دانشجویی

سایت دانلود فایل ها ، مقالات آموزشی و دانشجویی

اگر فایل یا کتاب مورد نظرتان در سایت نیست ، لطفا از طریق تلگرام درخواست دهید                                                **** lastfile@ : کانال تلگرام ما****      منبع ما دارای هزاران کتاب هست که هنوز همگی در سایت قرار داده نشده است

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 225
  • بازدید دیروز : 2149
  • بازدید کل : 588366

دانلود کتاب موج سوم اثر الوین تافلر PDF


دانلود کتاب موج سوم اثر الوین تافلر PDF

نوع فایل : PDF

تعداد صفحات : 688 صفحه

 

خلاصه کتاب موج سوم

آلوین تافلر کتاب موج سوم را در سال 1980 منتشر کرد که به مدت 2 سال نیز در لیست پر فروش ترین کتاب های جهان بود او که دارای 5 درجه افتخاری در ادبیات و حقوق و علوم است؛ آثار دیگری همچون مدرسه در شهر، مصرف کنندگان فرهنگ را نیز منتشر کرده است.

کتاب موج سوم اثر الوين تافلر دومین کتاب از مجموعه سه گانه آلوین تافلر می باشد. پس از شوک آینده (جلد اول سه گانه) او کتاب موج سوم را به عنوان دومین اثر از سه گانه موفق خود نوشت.

این کتاب ترکیبی است از افکار قبلی او و ایده های جدید وی که خواننده را با طیف وسیعی از اطلاعات و نقطه نظرات و دیدگاه های جدید آشنا می سازد؛ به گونه ای که انسان را در تجزیه و تحلیل و فهم آن چیزی که در جهان پر از تغییرات در حال انجام است، کمک می نماید. و چراغ راهی است برای تحقیق و تفحص در امور مهمی مانند تکنولوژی و فن آوری.

 

این کتاب نگرش و فهم را نسبت به جهان پیرامون مان و البته خودمان تغییر می دهد.

آلوین تافلر معتقد است که از ابتدای خلق بشر تا کنون، انسان دو انقلاب مهم را گذرانده است.

اولی انقلاب کشاورزی که از 8000 سال قبل از میلاد شروع شده و زندگی بشر را دستخوش تحولاتی شگرف نموده است. دومی انقلاب صنعتی که در قرن هفدهم میلادی به وقوع پیوسته است و امروزه که شاهد انقلاب سوم یعنی انقلاب الکترونیک (دیجیتال) هستیم.

بی شک انقلاب صنعتی باعث از بین رفتن ساختارها و اصول نظام کشاورزی شد و انقلاب دیجیتال نیز ساختارهای نظام صنعتی جهان را تحت تأثیر قرار می دهد و بعضاً آن را از بین می برد.

نویسنده اعتقاد دارد که پس از این همه بی نظمی و آشوب هایی که اکثر جوامع بشری را فرا گرفته است، جامعه ای انسانی تر و آزاد منشانه تر بوجود خواهد آمد که البته نه آرمان شهر است نه بر ضد آرمان شهر.

دنیای جدید دنیایی است که تحقیق پذیر است و بی شک از دنیایی که قبلاً داشته ایم بهتر خواهد بود.

این کتاب بر آن است که انسان ها را برای انتقال آرام به جامعه ای خرمندانه تر و آگاهانه تر با دوری از خطرهای فراوانی که این انتقال دارد، مهیا سازد.

 
کتاب موج سوم اثر الوين تافلر در 4 بخش نوشته شده است که عبارتند از:
  • برخورد موج که در خصوص منازعه بزرگ در حال وقوع و موج های آینده و پیش روی جوامع بحث می کند.
  • موج دوم که به اهمیت تدوین معماری تمدن، شکاف نابرابری بین انسان ها و روش های و تکنیک های قدرت و از همه مهم تر واقعیت صنعتی جوامع می پردازد.
  • موج سوم مشتمل بر 14 فصل است و اساس کتاب را شامل می شود، این بخش به مباحثی همچون برج فرماندهی، اهمیت رسانه ها، محیط هوشمند، فراتر از تولید انبوه، کلید الکترونیک، خانواده های آینده، بحران هویت شرکت ها، رمزگشایی قوانین جدید و متلاشی شدن ملت می پردازد.

نتیجه گیری: نویسنده در پایان به موضوعاتی مانند دموکراسی در قرن بیست و یکم، آرامگاه سیاسی و سپر روانی جدید اشاره می کند؛ و اعلام می کند که چگونه باید سرنوشت را ساخت.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 159

برچسب های مهم

اگر کتابی به صورت غیر قانونی در سایت موجود است به ما پیام دهید تا حذف کنیم ، منبع بیشتر کتابها سایت‌های دیگر هستند.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما